Uzraksti mums
- Gribu saņemt jaunumus un īpašos piedāvājumus
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu

Aktualitātes

Viktoram, strādājot Skandināvijā, netika izmaksāta komandējuma nauda par vairākiem mēnešiem, kā arī teju pusgada garumā netika apmaksātas virsstundas. Kā LBNA palīdzēja Viktoram panākt vienošanos ar darba devēju, un saņemt diezgan ievērojamu summu, ko darba devējs viņam bija parādā, lasi tālāk:

Š.g. 3.novembrī stājas spēkā Ģenerālvienošanās  par minimālo algu būvniecībā. Tā nosaka 780 eiro lielu minimālo bruto algu un 4,67 eiro minimālo stundas tarifa likmi visā būvniecības nozarē. Tā nosaka arī iespēju saņemt 5% piemaksu, ja nodarbinātais ir ieguvis profesijai atbilstošu izglītību, tādējādi garantējot 820 eiro minimālo algu.

Būvnieks Jānis visu mūžu strādājis kā patstāvīgs meistars, līdz paziņa no būvniecības uzņēmuma piedāvāja slēgt sadarbības līgumu. Lai to slēgtu, Jānim lika reģistrēties kā pašnodarbinātajam. Diemžēl Jānis nebija pietiekami informēts par lielo atbildību, kas nāk līdzi ar pašnodarbinātā statusu, un uzņēmums šo nezināšanu izmantoja savā labā.

Sergejs dzīvo Rīgā, un jau vairāk nekā 10 gadus strādā būvniecības uzņēmumā par betonētāju. Visu šo laiku Sergejs ir arī LBNA biedrs, kuram, tāpat kā citiem LBNA maksājošajiem biedriem, pēdējo gadu laikā caur arodbiedrību tiek nodrošināta profesionālā un privātā civiltiesiskā apdrošināšana pie ERGO. Kā apdrošināšana izglāba Sergeju no vairāk kā 700 eiro lieliem tēriņiem?