Uzraksti mums
noteikumiem
Nosūtīt jautājumu
Uzdot jautājumu
Aktualitātes
8. novembris, 2019

LBNA palīdz atgūt neizmaksāto darba samaksu. Viktora pieredzes stāsts.

Viktoram, strādājot Skandināvijā, netika izmaksāta komandējuma nauda par vairākiem mēnešiem, kā arī teju pusgada garumā netika apmaksātas virsstundas. Kā LBNA palīdzēja Viktoram panākt vienošanos ar darba devēju, un saņemt diezgan ievērojamu summu, ko darba devējs viņam bija parādā, lasi tālāk:

Viktors darbojas būvniecības nozarē jau 15 gadus, no kuriem lielākā daļa pavadīti Skandināvijā, strādājot Latvijas uzņēmumos. Vairākus gadus Viktors ar ģimeni dzīvoja ārzemēs, tomēr 2017.gadā izlēma pārcelties atpakaļ uz Latviju. Šī gada sākumā atkal radās iespēja strādāt kā būvdarbu vadītājam Latvijas uzņēmumā, kas veic būvdarbus Skandināvijas valstīs.

Viktors priecājās par iespēju strādāt Latvijas uzņēmumā, un tas, ka projektu laikā pārsvarā bija jābūt ārzemēs, neuztrauca – pieredze Skandināvijā bija. Ar darba devēju tika izrunāts, ka pēc katra projekta būs iespēja ņemt atvaļinājumu, tiks maksāta atbilstoša komandējuma nauda, kā arī darba līgumā norunāts, ka virsstundas tiks apmaksātas ar 100% piemaksu, vai arī būs iespēja attiecīgi pagarināt apmaksāto atvaļinājumu.

Pirmais projekts norisinājās no februāra līdz maijam, un par to tika saņemta komandējuma nauda. Viss norisinājās pēc plāna, tomēr Viktoram uzkrājās ievērojams skaits virsstundu. Kad Viktors projekta beigās atgriezās Latvijā, bija dotas tikai 3 brīvas dienas, un pēc tām jau nācās gatavoties nākamajam projektam. Jautājums par virsstundu apmaksu palika ‘gaisā karājoties’, kā arī īsts atvaļinājums starp projektiem nesanāca. Viktora tiešais vadītājs solīja, ka atvaļinājums noteikti būs pēc nākamā projekta, bet par neapmaksātajām virsstundām vairs neviens nelikās ne zinis.

Jūnijā jau bija jādodas strādāt pie nākamā projekta. Komandējuma nauda organiski saplūda vienā pārskaitījumā ar naudu darba materiāliem, bez skaidrības – cik no tās jātērē materiāliem, un kas paredzēts komandējumam. Pats projekts diemžēl negāja gludi, bija problēmas ar apakšuzņēmēju veikto darbu, līdz ar to aizkavējās visa būvdarbu gaita. “Vienmēr jau jāatrod kāds, uz ko novelt vainu”, saka Viktors. Septembrī viņš tika izvēlēts par “vainīgo”, un darba devējs piedāvāja ar abpusēju vienošanos pārtraukt darba attiecības. Viktors bija ar mieru, bet pirms vienošanās parakstīšanas prasīja – kā būs ar abos projektos pārstrādāto virsstundu apmaksu, un otrā projekta komandējuma naudu? Viņam tika konkrēti pateikts, ka par to var aizmirst.

Saprotot, ka tiek pārkāptas viņa tiesības un darba līgumā atrunātais, Viktors iestājās LBNA un vērsās ar lūgumu ieteikt, kā vispareizāk rīkoties. LBNA redzēja nepārprotamu pārkāpumu no darba devēja puses, un, balstoties Viktora uzrādītajos dokumentos (darba līgums, darba laika uzskaites, komandējuma rīkojumi), sastādīja pirmstiesas brīdinājumu, kas tika nosūtīts darba devējam.

Darba devējs pēc vēstules saņemšanas nekavējoties sazinājās ar Viktoru, lai sarunātu tikšanos. Tikšanās notika pieklājīgi, un darba devējs piedāvāja pilnā apmērā apmaksāt neizmaksāto komandējuma naudu un pārstrādātās virsstundas. Ar šādu vienošanos Viktors bija apmierināts, jo tika atgūta ievērojama naudas summa, un tika parakstīti papīri par darba attiecību izbeigšanu.

Ja arī tu vai tavs kolēģis ir līdzīgā situācijā, nevilcinies un neslēpies – iestājies LBNA un kopā novērsīsim netaisnību!

Kopīgot: